FTTH 1 Par Gigabit Fiber Optiske Media Converter 10/100/1000 mbps Single Mode Enkelt SC Fiber-Port stik til Ekstern Strømforsyning

Ny vare

På lager

1000 Varer

kr208.80

Oversigt

Gigabit Ethernet-mediekonvertere med ekstern strømforsyning er designet til at sende og modtage 10/100/1000 mbps data via optisk fiber.Den elektriske grænseflade vil Auto-Forhandle sig frem til at en 100 mbps eller 1000 mbps Ethernet-sats uden nogen justeringer.Det optiske interface fungerer på et 1000 mbps Ethernet-sats.Begge er miljøvenlige hærdet til at operere under ekstreme temperaturer.LED-indikatorer, der er fastsat for bekræftelse af udstyr, der opererer status.Bemærk venligst: 1. Standard med amerikansk standard power adapter, STORBRITANNIEN, EU, AU standarder kan leveres som anmodning.Vigtigste Funktioner: 1.Støtte kontakten mellem 1000Base-T og 1000Base-SX/LX 2.1*1.25 Gbps fuld-duplex fiber-port og 1*1000M Ethernet port 3.Hver port har den komplette LED-Indikator lys til installation, idriftsættelse og vedligeholdelse 4.Støtte 9K Jumbo Pakke 5.Støtte direkte videresendelse tilstand, der støtter mindre forsinkelse 6.Et lavt strømforbrug, kun 1,5 W i fuldt lastet tilstand 7.Støtte isolation beskyttelse funktion, god datasikkerhed 8.Lille størrelse, der er egnet til installation i forskellige steder 9.Auto-forhandling lavt strømforbrug chips til at sikre en meget lang og stabil drift

Pakken indeholder:

1.HTB-GS-03*2PCS (1stk En side,1stk B side)

2.Strøm Adapter*2PCS(fortæl os om dine vekselstrømsadapteren,eller vi vil sende standard adapeter)

Tags: fiberoptiske ftth, sfp bestyrelsen, dell switch gigabit, apc sc, cleaver fiber optic, skifte fibra industrielle, newport laser power meter, apc-stik, holderen fiber, optik til jagt
Garanti 2 År
Ethernet-Port 1 Rj45
Strømforsyning DC
Fiber Port Hastighed 1,25 G
Bølgelængde A
Fiber Type Single Single-Mode Fiber
Model-Nummer HTB-GS-03 A&B
Størrelse 14*26*9CM
Fiber-Stik SC
Transmission distance 3 km
Ethernet-port sats 10/100/1000 mbps Adaptive
Stik Type SC/APC
Mærke MEIBAI

Skriv en anmeldelse

FTTH 1 Par Gigabit Fiber Optiske Media Converter 10/100/1000 mbps Single Mode Enkelt SC Fiber-Port stik til Ekstern Strømforsyning

FTTH 1 Par Gigabit Fiber Optiske Media Converter 10/100/1000 mbps Single Mode Enkelt SC Fiber-Port stik til Ekstern Strømforsyning

0 Anmeldelser
kr5 189.41

Seks motorer Helt Nye fuldautomatiske FTTH Intelligent Fiberoptiske Splejsning Maskine Fiberoptiske Fusion Splicer

4 Anmeldelser
kr82.42

modname=ckedit 10 Stk SC APC for at SC APC Simplex 2,0 mm 3,0 mm PVC-Single-Mode Fiber Patch Kabel-jumper Fabrikken Direkte Salg Acceptere Tilpasning modname=images&cols=1&colspace=10&rowspace=10&align=center

0 Anmeldelser
kr329.68

15m (49ft) Brocade 10G-SFPP-AOC-1501 Kompatibel 10G SFP+ Aktive Optiske Kabel Produkt Detaljer: Varenummer: 10G-SFPP-AOC-1501 Kompatibel: Brocade Stik Type: SFP+ til SFP+ Max antal Data Rate: 10Gbps Kabel Type: Aktive Optiske Kabel Kabel Længde: 15m(49.21 ft) Temperatur 0 til 70°C (32 F til 158°F) Protokoller

Relaterede varer